Projekty 2023

VIEW ALL
Nic Dwa Razy
W 2023 roku obchodzimy 100-lecie urodzin Wisławy Szymborskiej. W związku z rocznicą powstało powstanie wydarzenie artystycznego upamiętniające noblistkę i przypominającego jej niezwykłą twórczość.
Pamiętajmy o Poezji
W ramach zadania uznana polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna Grażyna Szapołowska dokona mistrzowskiej interpretacji wierszy noblistki Wisławy Szymborskiej, której 100 urodziny obchodzimy w 2023 r.
Psalmy Dawidowe
To projekt artystyczny Mateusza Pospieszalskiego, który tym razem sięgnął po Księgę Psalmów i stworzył ilustracje do wybranych pieśni. Do udziału w projekcie zaprosił grono cenionych artystów.

Projekty 2022

VIEW ALL
Bez tytułuNEW2
Projekt polegał na pokazach monodramu "Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki", społeczności polskiej mieszkającej w Rzymie, Trokach, Berlinie, Oslo, Londynie, Barcelonie.

Projekty 2021

VIEW ALL
CZYSTY
Pokazy wydarzenia słowno muzycznego DOPOKAD IDĘ... Polonii z okazji Roku Poety.
fundacja_zatrzymac_czas_plakaty_-01
Pikniki sportowe z olimpijczykami
scenaludowa_pop_5sierpnia
Projekt zakłada prezentację folkloru mazursko- warmińskiego w przeddzień odbywającego się w Węgorzewie Festiwalu Muzycznego Naturalnie Mazury.
grafika_yotube_3840x2160_4k (1)

Zapraszamy do wsłuchania się w dzieje dynastii, która stworzyła w drugiej połowie XV wieku, potężne imperium wielu narodów, wiar i kultur. Niespełna 200 - letni okres panowania Jagiellonów był prawdziwym Złotym Okresem Rzeczypospolitej - czasem wielkich przemian, kształtowania się nowych form życia państwowego, rozwoju nauki i kultury.

Projekty 2019

VIEW ALL
Plakat ŚcnC
Świętokrzyskie czeka na Ciebie ! Kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca ochrony powietrza atmosferycznego.

Projekty 2018

VIEW ALL
Herbert
Projekt opiera się na prezentacji wydarzenia artystycznego pn. "Czytam Herberta" w wykonaniu cenionej aktorki teatralnej i filmowej Ewy Dałkowskiej.
uznam1
Panele dyskusyjne z udziałem polskich i niemieckich pisarzy, świadków historii i historyków oraz zaproszonych gości.

Projekty 2016

VIEW ALL
kozakiewicz3
Z radością informujemy, że nasza fundacja otrzymała dofinansowanie z programu ASOS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki na program Bądź w Olimpijskiej Formie, którego ambasadorem jest Władysław Kozakiewicz.
mazury
Po kilku latach nieobecności nasza fundacja reaktywuje kultowy festiwal w Węgorzewie.
moj-glos-w-teatrze
Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizujemy projekt Mój głos w teatrze... z udziałem Joanny Szczepkowskiej
o-ekologii-kulturalnie-news
W dniach 7-9 lipca w Darłowie podczas 6. edycji Festiwalu Media i Sztuka odbędzie się druga odsłona programu „O ekologii kulturalnie”.

Projekty 2015

VIEW ALL
spektakl-milosc
Spektakl „Miłość” na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego z okazji setnej rocznicy urodzin.
polski-galopem
Celem projektu jest m.in. kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, budowanie kompetencji językowych.
o-ekologii-kulturalnie
W październiku 2015 r. zrealizowaliśmy projekt O ekologii kulturalnie, który odbył się w ramach Festiwalu Czytania Odkrywcy Wyobraźni w Szczecinie.
polska-a-strefa-euro
Dzięki współpracy z Narodowym Bankiem Polskim zrealizowaliśmy 3 panele dyskusyjne na temat wejścia Polski do strefy euro.
kozakiewicz3
Ogólnopolski Program Aktywności Fizycznej Seniorów „Bądź w olimpijskiej formie” pod patronatem Władysława Kozakiewicza.