Bądź w olimpijskiej formie

kozakiewicz3

Ogólnopolski Program Aktywności Fizycznej Seniorów „Bądź w olimpijskiej formie” pod patronatem Władysława Kozakiewicza

Fundacja Zatrzymać Czas realizuje Ogólnopolski Program Aktywności Fizycznej Seniorów „Bądź w Olimpijskiej Formie”, pod patronatem Władysława Kozakiewicza, współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach zadania „Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych 2014” oraz Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

I etap programu

Na pierwszym etapie programu „Bądź w olimpijskiej formie” opracowany został, pod kierownictwem Władysława Kozakiewicza, specjalny program ćwiczeń dla seniorów. W ścisłej współpracy z lekarzami i specjalistami rehabilitacji przygotowano materiały informacyjne oraz filmy instruktażowe, które wraz z opisami ćwiczeń dostępne są na stronie programu www.aktywni60.pl.

II etap programu

Na drugim etapie programu zaplanowana została ogólnopolska trasa objazdowa, podczas której tysiące osób z ponad czterdziestu miast będą miało okazję spotkać się z mistrzem olimpijskim Władysławem Kozakiewiczem – Ambasadorem Programu. Dzięki wspólnym ćwiczeniom oraz temu, że mistrz podzieli się z innymi swoim sportowym doświadczeniem, przekonają się one, że po sześćdziesiątym roku życia także można być w olimpijskiej formie.

Podczas spotkań seniorzy będą mieli okazję:

  • ćwiczyć i porozmawiać z mistrzem olimpijskim;
  • zapoznać się z ćwiczeniami przeznaczonymi dla osób ze swojej grupy wiekowej;
  • posłuchać o doświadczeniach Władysława Kozakiewicza w pracy z senioram i o jego karierze sportowej oraz korzyściach, jakie płyną ze zwiększenia codziennej aktywności fizycznej.

Większość spotkań zorganizowana jest dzięki współpracy z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, a także domami kultury i ośrodkami sportu, które lokalnie zrzeszają aktywnych seniorów.

Wierzymy, że dzięki tej współpracy, w odwiedzonych przez nas miastach i miasteczkach, sportowy duch pozostanie tam na dłużej, a idea sportu rozprzestrzeni się w całym kraju.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem na stronie www.aktywni 60.pl a także do polubienia nas na Facebooku.

O programie mówią jego twórcy

Merytoryczny nadzór nad programem i możliwość wspólnego ćwiczenia z Władysławem Kozakiewiczem będzie z pewnością inspirująca dla seniorów, którzy doskonale pamiętają zwycięstwa mistrza.

Tomasz Półgrabski / sekretarz stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki / konferencja prasowa

W Polsce od kliku lat można zaobserwować coraz większą dbałość o zdrowy i aktywny tryb życia wśród osób dojrzałych. Chciałem wesprzeć ten proces i stąd pomysł na program „Bądź w olimpijskiej formie”. Zachęcanie do aktywności fizycznej seniorów w Niemczech, gdzie od lat mieszkam, jest bardzo dotowane przez państwo. Dlatego ogromnie się cieszę, że polski rząd uwierzył w nasz program, bo dzięki temu wsparciu możemy działać w całej Polsce. Do końca roku przeprowadzimy kilkadziesiąt spotkań edukacyjnych połączonych ze wspólnymi ćwiczeniami, w których osobiście będę uczestniczył. Udowodnię, że po sześćdziesiątce wciąż można być w olimpijskiej formie.

Władysław Kozakiewicz / Ambasador Programu

Program jest planowany jako przedsięwzięcie wieloletnie, skierowane nie tylko do seniorów, ale też do osób w sile wieku, które są zainteresowane sportem i podnoszeniem swojej sprawności fizycznej, a co za tym idzie, jakości życia.

Piotr Muszyński / Prezes Fundacji Zatrzymać Czas